Навіть звичайні побутові матеріали, такі як пластмаса та тканини, під час горіння можуть призвести до утворення отруйних хімічних речовин (токсичних продуктів згоряння). Вдихання диму може викликати проблеми декількома шляхами: Удушення монооксидом вуглецю Отруєння організму токсичними речовинами

Особливу небезпеку становить дим від згоряння пластика. Симптомами отруєння є слабкість, почервоніння обличчя, задишка, почастішання пульсу, біль голови. При проявах отруєння слід надати першу допомогу, а у важких випадках слід звернутися за медичною допомогою.

Спалювання рослинних залишків та пластикового сміття надзвичайно шкідливе. Дим від їх спалювання містить найнебезпечніші отрути – оксиди азоту, сірки, феноли, токсичні вуглеводні, канцерогенні діоксини, здатні впливати на спадковість, не кажучи вже про сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.

При використанні пластикових виробів люди ковтають та (або) вдихають велику кількість частинок мікропластику та сотні токсичних речовин, які можуть викликати онкологічні захворювання, затримки розвитку та ендокринні порушення.