Невелика кількість цвілі, що потрапила в організм, не є небезпечною. У стравоході їй все одно не вистачить кисню для розмноження, і вона незабаром буде виведена назовні без серйозних наслідків. Але значна кількість цвілі дасть навантаження на печінку. Саме цей орган відповідає за виведення токсинів.

Якщо цвілі було зовсім небагато, то для шлунка це не буде надто небезпечним. Потрібно розуміти, що для розмноження цвілі необхідний кисень, а оскільки в стравоході його немає, то він відразу гине, а вже печінка займається тим, що виводить цвіль з організму. При цьому такий процес не викликає жодного дискомфорту.

Цвіль може викликати кашель, риніт, алергічний кон'юнктивіт та бронхіальну астму, але тільки за наявності чутливості до цвілі. Вживання «заражених» продуктів може викликати слабкість, різке нездужання, біль голови, запаморочення, нудоту і блювання.

Відчувши їх, треба випити сорбент і багато води, а за виражених ознак отруєння – звернутися до лікаря. Якщо ви спробували шматочок сиру і лише потім помітили підозрілий наліт, швидше за все, нічого не буде. Головне, не робити це звичкою.