У мезоліті (8—11 тис. років тому), у середньому кам'яному віці, людина приручила собаку, винайшла лук і стріли. Мезоліт (11-8 тис. років тому) – середній кам'яний вік, геологічно відповідає початку нової епохи голоцену, пов'язаної з розвитком ландшафтів, близьких до сучасних. собаку, винайшов лук і стріли. Мезоліт (11-8 тис. років тому) – середнє кам'яне століття, геологічно відповідає початку нової епохи голоцену, пов'язаної з розвитком ландшафтів, близьких до сучасних.

З кістки робили гарпуни, рибальські гачки, наконечники стріл, кинджали, рукоятки різних гармат, з каменю – великі рубають знаряддя: сокири, тесла, мотики, пести та ковадла, з дерева – посуд, човни, рукояті сокир, весла, держаки копій, з рослинних волокон плели рибальські сітки.

Однією з головних особливостей епохи мезоліту є винахід – Жауап.

Рибальство стало складнішим, крім гарпунів з'являються і рибальські сіті. Кістки також знайшли собі застосування в цій епосівикористовувалися як наконечники стріл. У епоху мезоліту відбулося одомашнення собаки. Також у людей з'явилося виробництво дерев'яних видань.