Сучасне визначення метра в термінах часу та швидкості світла було сформульовано як: Метр – це довжина шляху, що проходить світлом у вакуумі за (1/299 792 458) секунди. З цього визначення випливає, що в системі СІ швидкість світла у вакуумі прийнята рівною в точності 299792458 м/с.

У 1889 році був виготовлений точніший міжнародний стандарт метра. Цей еталон виготовлений зі сплаву 90% платини та 10% іридію та має поперечний переріз у вигляді літери «X». Його копії було передано на зберігання до країн, у яких метр був визнаний як стандартна одиниця довжини.

Щоб визначити метр, французькі астрономи Деламбр і Мешен обчислили відстань від Північного полюса до екватора через паризький меридіан і розділили його на 10 млн дол. Один з еталонних метрів зберігається у Паризькій обсерваторії, де працювали вчені.

державним стандартом метра було визнано копію №28. Міжнародний прототип метра, похибка якого 1*10-7, та національний прототипи забезпечували підтримку єдності та точності вимірювань на необхідному для науки та техніки рівні протягом десятків років.