Більшість видів скатів веде придонний спосіб життя та харчується молюсками, раками та голкошкірими. Пелагічні види харчуються планктоном та дрібною рибою.
Якщо поблизу виявляється хтось смачний (з погляду ската) : необережна рибка, креветка, молюск, схил кидається на видобуток, притискає її тілом на дно і поїдає. Якщо ж видобуток невеликий, то схил створює під собою вакуум-вигинається парасолькою, буквально присмоктуючи невдачливу жертву до ротового отвору.
Харчуються схили дрібними молюсками, рибою, ракоподібними. При цьому вони нерідко стають здобиччю акул, тюленів, морських левів та інших великих риб. Електричний схил здатний генерувати струм, який служить оглушення видобутку, і навіть захисту від хижаків. У дикій природі схили можуть жити від 15 до 25 років.
Небезпечний не сам схил, а його хвіст, вірніше, шип розташований на кінчику. Зовні він нагадує невеликий кинджал. Біля хвоста ската розташовані спеціальні залози, що виробляють небезпечну отруту. Він потрапить на жертву, якщо хвостол вдарить хвостом.