Більшовики прагнули створити партію професійних революціонерів, меншовики ж побоювалися криміналізації партії та схилялися до легітимних методів боротьби з самодержавством (реформізмом).

Меншевики брали активну участь у керівництві масовим робітничим рухом, Радами робітничих депутатів, у діяльності Державної думи, профспілок. Меншівники також брали участь у озброєній боротьбі з владою: члени меншовицького Одеського комітету РСДРП К. І.

Більшовизм (від більшовик) — соціалістичний революційний марксистський перебіг політичної думки та політичний режим, пов'язаний з формуванням жорстко централізованої, згуртованої та дисциплінованої партії соціалістичної марксистської революції, орієнтованої на повалення існуючого капіталістичного …

«Більшовиками» почали називати після II з'їзду РСДРП групу, яка отримала більшість на виборах до ЦК партії. Більшовики прагнули створити партію професійних революціонерів, меншовики ж побоювалися криміналізації партії та схилялися до легітимних методів боротьби з самодержавством (реформізмом).