Парацетамол може знижувати температуру причиною гострих вірусних інфекцій. Однак він не має протизапального ефекту, тому безсилий при мікробних інфекціях, у таких ситуаціях краще використовувати ібупрофен.Jun 23, 2022

Обидва аналгетики є ефективними болезаспокійливими, здатними також збивати жар. Ібупрофен починає працювати швидше та діє довше. Крім того, він має протизапальні властивості. У парацетамолу менше побічних ефектів: зокрема він відносно нешкідливий для шлунка.

Згідно з результатами досліджень, ібупрофен є більш ефективнимчим парацетамол, що знеболює при головному болі напруги, судомах, а також болі через запалення. Також останній неефективний при болю в спині, а полегшення після прийому при остеоартриті мінімально.

При ГРВІ можна пити парацетамол без температури при виражених головних чи м'язових болях. Разове дозування в цьому випадку залишається стандартним: 325–1000 мг для дорослого. Не слід приймати парацетамол при застуді без температури частіше 4 рази на добу. Допустима тривалість лікування – 5 днів.