Якщо вашою метою є економія енергії, що підходить для ноутбука, що працює від акумулятора, краще повністю його вимикати. Тим не менш, комп'ютер, що знаходиться в сплячому режимі, споживає дуже малу кількість енергії.
Звичайно, завантажувати поточний стан вікна (гібернація) краще чим повне завершення роботи і включення всього заново, але у деяких випадках потрібне повне обнулення (тобто вимкнення). А якщо ви йдете від комп'ютера на пів години – то сплячий режим вам корисніший.
Сплячий режим має недоліки Вимкнення комп'ютера – дуже ефективний спосіб економії енергії, тому що весь комп'ютер буде вимкнений, крім USB-портів, якщо така опція увімкнена. Сплячий режим може призвести до втрати активного сеансу, якщо на комп'ютері буде збій живлення.
Виходить, що в сплячому режимі всі наші дані та робочий стан зберігається не в оперативній пам'яті, а на жорсткому диску чи накопичувачі. Навіть якщо відключиться світло, нічого не пропаде. Мінус сплячого режиму — комп'ютер завантажується повільніше, ніж з того, що чекає режиму.