Рідке мило також менш безпечне, ніж тверде, для навколишнього середовища за рахунок консервантів та синтетичних ПАР. З іншого боку, рН рідкого мила на основі ПАР близький до нейтрального і більш фізіологічний для шкіри, тому рідке мило менше сушить шкіру.
Мило в рідкої фазі має особливий склад, що не дозволяє йому засихати. Тому порівняно з твердим шматковим милом, яке при тривалому невикористанні тріскається і починає кришитися, воно набагато практичніше. Крім того, великі упаковки з рідким милом значно заощаджують бюджет миючих засобів.
Але в гелі концентрація лугу менше, а компонентів, що доглядають, більше. Це найбільш м'який і дбайливий засіб гігієни. Підходить для щоденного застосування на всьому тіліде шкіра ніжніша, ніж на руках. Тому рідке мило замість гелю для душу використати не варто.
"Рідке, шматкове, листове та порошкоподібне види мила – всі прийнятні", – зазначено в трактаті Всесвітньої організації охорони здоров'я з приводу гігієни рук. "Але на поверхні шматкового мила можуть якийсь час залишатися мікроби, тому у громадських місцях краще користуватися рідким милом".