Портулак застосовують як сечогінного та жарознижувального засобу. У разі зовнішнього застосування, тобто лікування ран, що гнояться, промитий у воді портулак слід прикладати у вигляді компресів. Особливо цінна ця властивість рослини для мандрівників, що знаходяться далеко від пунктів медичної допомоги.

Портулак – дуже небезпечний та підступний ворог. Всього один кущик цієї рослини, що розповзся по землі, здатний сформувати і поширити навколо себе до трьох мільйонів життєздатного насіння. Все тому, що всього за один сезон портулак встигає сформувати не одне, а цілих три, а то й чотири покоління насіння.

Для лікування чоловічих хвороб, наприклад імпотенції та простатиту, для їх профілактики, а також для значного підвищення чоловічої сили треба чоловікам їсти страви з портулаку. А ось рецепти деяких страв із цієї їстівної корисної трави. Зі свіжих стебел та листя портулаку виходять смачні котлети!

Портулак – "Рибна рослина". Портулак багатий на вітаміни С, РР, А і бета-каротином. У ньому багато клітковини та рослинного білка. Є цинк, селен, багато заліза та калію. А ще портулак містить норадреналін, який покращує настрій та сприяє збільшенню м'язової сили.