Недоторканним наказувалися такі «брудні» заняття, як прибирання сміття, дворів та вулиць, асенізаторські роботи, робота зі шкірою або глиною, видобуток вапняку, обробка будівельного каменю, забій худоби, свинарство, плетіння циновок та мотузок і т.д.

У Стародавній Індії існували люди, становище яких було гірше за слуг, їх називали «недоторканними». Вони не входили до системи чотирьох основних варн. Вважалося, що вони могли осквернити представників інших варн, особливо брахманів. Вони жили в окремих кварталах або на околицях сіл і не мали своєї землі.

Недоторканними називають ряд каст, який займає найнижче становище індійської ієрархії. Недоторканним не вдалося увійти в жодну варну. Індійці вважають, що недоторканні здатні осквернити членів вищих каст. Недоторканних поділяють за типами життєдіяльності та районом їх проживання.

Але є люди в Індіїякі стоять ще нижче, ніж шудри. Це так звані недоторканні. Вони займаються такою ж брудною роботою – чистять туалети, спалюють мертвих тварин, прибирають вулиці. Але при цьому перебувають поза станами.