Пелюстки маку містять алкалоїди (берберин, реадин, мекамбрін та ін.), глікозиди, органічні кислоти, флавоноїди, антоціани, жирна олія, вітамін С. Насіння містить велика кількість олії, цукру, білки. Чумацький сік із стебел рослини містить алкалоїди опію (морфін, кодеїн, нарцеїн, папаверин).

Мак Добре зміцнює імунітет і посилює його захисну реакцію. Калій, що входить до складу макових зерен, покликаний знижувати артеріальний тиск і запобігає утворенню тромбів. Застосування маку також чудовою профілактикою цукрового діабету.

Наявність у насінні маку рослинних волокон регулює роботу шлунка, покращує перистальтику кишківника, усуває запори. Було доведено, що екстракт з макового насіння позитивно впливає на злоякісні пухлини, здатний надавати седативну дію на організм і розслабляти гладку мускулатуру.

Надмірне вживання кондитерського маку може призвести до ожиріння з усіма негативними наслідками, оскільки харчовий мак дуже калорійний. Харчовий мак протипоказаний людям, які страждають на хронічні закрепи, бронхіальну астму, жовчнокам'яну хворобу, емфізему легень та захворювання печінки.