У листі рослини міститься слиз (до 11%), глікозид аукубін, флавоноїди, гіркі речовини. Утримуються також аскорбінова кислота, вітамін К, каротин. У насінні знайдено до 44% слизу та жирну олію (16,7-22%), олеанолова кислоти 1.

Водний настій листя подорожника полегшує кашель, надає заспокійливу та легку снодійну дію, знижує артеріальний тиск. Настій листя також застосовується зовнішньо при запальних хворобах ротової порожнини і носоглотки, при забитих місцях, порізах, ранах, опіках, виразках, що не гояться, фурункулах, гнійних ранах.

Подорожник надає ранозагоювальну, дезінфікуючу та кровоспинну дію ( подорожник чистить рану). Так, сік рослини здатний підвищувати згортання крові, знищувати різні хвороботворні бактерії, які потрапляють в організм людини з травмою.

Подорожник не можна використовувати при гастриті з підвищеною кислотністю шлункового соку, а також при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки на фоні гіперацидного гастриту, протипоказаний. подорожник також і при підвищеній згортання крові та схильності до тромбоутворення.