На суші пінгвіни розвивають швидкість 3-6 км/год. На льоду пінгвіни також можуть швидко пересуватися – з'їжджають з гір, лежачи на животі.. Деякі види долають так багато кілометрів між морем і місцем, де влаштовувалася їхня колонія.

Працюючи крилами як гвинтами, ці нелегкі птахи здатні розвивати у воді швидкість до 50 км/год і буквально "вистрілювати" з води на берег. Крім цього, деякі види пінгвінів також вміють пірнати на глибину до 500 метрів.

Спеціальна надочна залоза, яку мають пінгвінивідфільтровує солону воду з кровотоку. Справа в тому, що полюючи за рибою, пінгвіни ковтають багато морської води. За допомогою цієї залози вони виділяють солону воду через дзьоб або за допомогою чхання. Линяння у пінгвінів, на відміну інших птахів, масштабна.

Пінгвіни не вміють літати, зате добре плавають. Їхні крила в процесі еволюції видозмінилися на ласти, а кістки, що утворюють скелет, стали плоскими. Чорне забарвлення спини у пінгвінів допомагає притягувати навіть незначне сонячне тепло, що дозволяє їм зігрітися навіть у такій холодній Антарктиці.