Якщо не зробити цього, гниючі коріння створять серйозну проблему для здоров'я пацієнта. Патогенна мікрофлора поширюватиметься на сусідні зуби. З рота відчуватиметься стійкий неприємний запах. Навколо верхівки кореня може сформуватися кіста або гранульома.

Ускладнення за наявності залишку кореня В разі якщо причиною руйнування став карієс, наявність хронічного вогнища інфекції провокує розвиток запального процесу зв'язкового апарату зуба та ясен. У свою чергу локальне запалення ясен може перейти в хронічну форму і стати причиною пародонтозу.

Увага! Вилучення зубного кореня який завжди є оптимальним рішенням. Іноді можна зберегти зуб, встановивши штифт або культову вкладку зі штучною коронкою Якщо ж корінь зруйнований або перебуває в поганому стані, то його потрібно негайно видалити.

В разі, якщо після видалення зуба мудрості залишився його корінь, в першу чергу лікар-стоматолог направляє зробити рентгенівський знімок з метою подальшого обстеження та виявлення локалізації частин кореня, що залишилися. Далі відповідно до встановленого лікарем плану лікування здійснюється етап видалення.