Борщ – гарячий заправний суп на основі буряка, який надає йому характерного червоного кольору.. У словнику В. І. Даля — рідний, юшка з квашеного буряка, на яловичині та свинині, або зі свинячим салом.

По суті, різницю між ними можна провести лише за однією ознакою – попередньої обсмажування інгредієнтів для борщу. Самі ж інгредієнти настільки різноманітні, що різниця часом і не вловлюється. Хіба що з кислої капусти борщ готувати не вдасться. Так і щей без цієї кислої капусти чимало.

В українському борщі використовують лише свіжу. І кладуть капусту в каструлю наприкінці варіння — тому вона залишається хрумкою. Але найпростіше відрізнити походження борщу за способом подачі страви: найчастіше російський борщ подають із чорним житнім хлібом, а український – З часниковими пампушками.

Назвати борщ супом мова не повертається: де рідкому супчику тягатися з наваристою та густою ароматною стравою. Але як ні крути, а по суті борщ – Різновид супу. Саме так стверджують популярні тлумачні словники: У Ушакова та Ожегова борщ – це «суп з буряком та іншими овочами».