Не любить протягів, прямих сонячних променів, віддає перевагу розсіяному освітленню. Цікаво, що різновиди фікуса з насиченим забарвленням листя краще зростають у півтіні. А ряболисті представники сімейства для збереження контрастних вкраплень, кольорових ліній або мазків на листі вимагають рясного освітлення.
при кімнатній температурі та помірній вологості рослина необхідна поливати 1 раз на тиждень; якщо в кімнаті дуже жарко, поливати фікуси необхідно частіше – кожні 2-3 дні і регулярно обприскувати крону; при температурі +15-16 градусів достатньо поливати фікус 1 раз у 10 днів.
Якщо фікус не гілкується, а сильно витягується вгорупотрібно навесні або влітку зрізати його верхівку. При цьому не забудьте припудрити товченим вугіллям місце зрізу. Напівтінь фікус переносить непогано, а ось на північних вікнах росте насилу, частіше витягується вгору.
Послідовники ведичної філософії питанням, чи можна тримати вдома фікус, Відповідають: «Неодмінно». Вважається, що квітка захищає її мешканців від негативу, підтримує гармонію. Буддисти вважають, що рослина допомагає здобути мудрість.