У Різдвяний піст можна їсти рибу, морепродукти, овочі, фрукти, хліб. Не можна їсти м'ясо, птицю, молочні продукти та яйця.. Зрозуміло, для дітей, старих і хворих людей, вагітних і жінок, що годують, правила посту послаблюються.

Святвечір-2022: значення свята та традиції у ніч перед Різдвом 6 січня православні християни відзначають Різдвяний святвечір. Ця назва походить від особливої ​​страви, яку готують із пшениці, горіхів та меду — кукурудзи.

· Не дозволяється їсти до появи на небі першої зірки. · 6 січня не можна скупитися. · У Різдвяний Святвечір не можна віддавати комусь вогонь з дому, а також все, що з ним пов'язано: сірники, запальнички, свічки, дрова. · Напередодні Різдва не можна відмовляти у гостинності.

Традиції Різдва Вони починаються 6 січня – На Святвечір. Увечері проходить Всеношне чування з літією, а вже в ніч на 7 січня починається Різдвяна заутреня та рання Божественна літургія. Для тих, хто не зможе відвідати службу вночі, пізня Божественна літургія розпочнеться у храмах о 09:00 у день Різдва.