від бета-випромінювання – плексиглас, тонкий шар алюмінію, скло, протигаз; від гамма-випромінювання – важкі метали (вольфрам, свинець, сталь); гамма-випромінювання поглинається тим ефективніше, що більше атомний номер речовини, тому, наприклад, свинець ефективніше заліза.

Своєчасне укриття у приміщеннях та перебування в них після радіологічного інциденту здатне обмежити вплив радіації і, можливо, врятує вам життя. Закрийте вікна та двері. Прийміть душ або протріть відкриті частини тіла вологою тканиною. Пийте бутильовану воду і приймайте їжу з тари, що герметично закривається.

Найбільше радіонуклідів накопичують: Овочі: капуста, кабачки, помідори, огірки, цибуля, часник, перець, морква. Ягоди: смородина, агрус, журавлина, чорниця. Фрукти: яблука, вишня, груша (переважно забруднюються радіоактивними речовинами через грунт).

Для захисту від альфа-випромінювання достатньо захистити шкірний покрив. Використовуйте рукавички, респіратори, плащі, одяг. Для захисту від бета-випромінювання досить сховатися у приміщенні. Для захисту від гамма-випромінювання доведеться використовувати спеціальне екіпірування, що містить свинець, чавун, сталь.