Кроп-фактор позначає різницю між плівкою формату 35mm та розміром матриці. Наприклад, якщо ваша камера має кроп-фактор, що дорівнює 2, це означає, що матриця вдвічі менша, ніж кадр формату 35mm. Сучасні цифрові камери бувають оснащені різними матрицями.
DX та APS-C, близько 25,1×16,7 мм, співвідношення сторін 3:2. Фотосенсори таких розмірів найчастіше зустрічаються у цифрових дзеркальних, бездзеркальних та далекомірних фотоапаратах. Стандартний кроп–фактор для цього формату становить 1.5x – 1.6x. Їхня площа приблизно відповідає розміру кадру напівформатного фотоапарата.
Кроп–фактор – Число, що показує, у скільки разів цю матрицю обрізали по відношенню до повної матриці (Full Frame). Кроп–фактор 1,5 або 1,6 (Найпопулярніший варіант в аматорських дзеркалках) означає, що матриця тут зменшена в 1,5 або 1,6 рази проти повноформатної.
Один кадр плівки – квадратик розміром 36х24мм. Саме цей фізичний розмір матриці береться за відправну точку і називається повний кадр (Ще їх називає фуллфрейм). Всі фотоапарати, розмір матриці яких менше 36х24мм, відносяться до кропу. Якщо говорити просто, у кроп–камер матриця хіба що «обрізана» з обох боків.