Мітохондріальні порушення – це велика група патологічних станів, обумовлених генетичними, структурними, біохімічними дефектами мітохондрій, порушенням тканинного дихання, зниження синтезу АТФ, і, як наслідок, недостатністю енергетичного обміну та пов'язаних з патологією мітохондріального або …

Мітохондріальні захворювання – група спадкових захворювань, пов'язаних з дефектами у функціонуванні мітохондрій, що призводять до порушень енергетичних функцій у клітинах еукаріотів, зокрема, людини. На 2021 відомо більше 350 генів, що призводять до таких захворювань.

Є вказівки [46] на те, що в лікуванні мітохондріальних хвороб (як психічних, і соматичних порушень) можуть бути ефективні комплекси, що містять коензим Q10 (200–400 мг/сут) і рибофлавін (100–400 мг/сут), у деяких випадках із додаванням вітаміну З (1000 мг/сут) , вітаміну Е (400 МО/добу), карнітину (2000 …

Найефективніший і найпростіший спосіб збільшити кількість мітохондрій і при цьому не дати надмірне навантаження, що пошкоджує, — аеробний біг у другій зоні. Ще одним «побічним» ефектом такого спокійного бігу буде підвищення витривалості. Збільшення інтенсивності.