Застосовують його у випадках занедбаних, недоглянутих (довгі роки без необхідної обрізки) ягідних та декоративних чагарників. Вирішуючи спиляти кущ «на пень», тобто майже до землі, залишаючи гілки висотою 10 – 15 см, треба враховувати цінність сортів.

— Обрізання дерев, що омолоджує, має різні форми. До неї відноситься і прийомпосадки на пень», коли дерево або кущ спилюються вщент і залишається лише пень. Поросля, що утворилася, слід прорідити і сформувати одно-або багатоствольну рослину, — пояснює керівник.

Обрізати чагарники та дерева на пень можна пізньої осені або ранньої весни, до початку руху соку, як тільки з'явилася можливість підійти до рослини. Але, вибираючи терміни обрізки, подумайте, чи варто восени обрізати робінії та верби з звивистими стовбурами або кольорові пагони деренів.

Цей спосіб обрізки застосовується у ситуації, коли потрібно вирізати досить велику гілку дерева цілком. Наприклад, засохлу, зламану, неплодоносну або слабку гілку. Якщо придивитися до гілки, можна помітити в її підстави на корі своєрідний наплив кільцеподібної форми.