Шії́ти (араб. شيعة, [ˈʃiːʕa] — «партія», «прихильники», «прихильники»,) – Напрямок ісламу, що об'єднує різні громади, що визнали Алі ібн Абу Таліба (двоюрідного брата, зятя і сподвижника пророка Мухаммеда) і його нащадків єдино законними спадкоємцями і духовними наступниками пророка Мухаммеда.

Суніти допускають передачу влади халіфа в результаті всенародного голосування та визнають законність правління перших чотирьох праведних халіфів – Абу Бакра, Умара, Усмана та Алі. Шіїти вважають, що влада в Халіфаті має передаватися лише серед нащадків праведного халіфа Алі та дочки пророка Мухаммеда — Фатіми.

В сучасному світі шиїти становлять приблизно 11% мусульманського населення світу. Країни, в яких шиїти становлять більшість: Іран – 93,4%, Азербайджан – 70%, Ірак – 62%. Великі громади шиїтів знаходяться у Кувейті (30%), Лівані (34%), Ємені (40%).

Суніти, ахль ас-су́нна ва-ль-джама'а (від араб. أهل السنة والجماعة — «люди сунни та злагоди громади») — послідовники основного та найбільш численного спрямування в ісламі.