Шії́ти (араб. شيعة, [ˈʃiːʕa] — «партія», «прихильники», «прихильники»,) – Напрямок ісламу, що об'єднує різні громади, що визнали Алі ібн Абу Таліба (двоюрідного брата, зятя і сподвижника пророка Мухаммеда) і його нащадків єдино законними спадкоємцями і духовними наступниками пророка Мухаммеда.

Непогрішність імамів Суніти не визнають непогрішність людей і вважають, що всі люди (крім пророків) мають гріхи. Шіїти вірять, що імами непогрішні у всіх справах, актах, принципах та вірі; дванадцять шиїтських імамів перевершують у ступеня всіх ісламських пророків крім пророка Мухаммеда.

В сучасному світі шиїти становлять приблизно 11% мусульманського населення світу. Країни, в яких шиїти становлять більшість: Іран – 93,4%, Азербайджан – 70%, Ірак – 62%. Великі громади шиїтів знаходяться у Кувейті (30%), Лівані (34%), Ємені (40%).

Нерідко відмінність сунізму показується через порівняння богослужбових та соціальних норм: шиїти, мовляв, моляться три рази на день, Причому роблять це трохи інакше, ніж суніти, допускають тимчасовий шлюб, займаються самобичуванням 10 мухаррам і т.д.