Тоді показаний прийом: кломіфену цитрату та клостилбегіту. Ці препарати стимулює зростання та дозрівання фолікулів. До цієї ж групи препаратів, що широко застосовується в сучасному лікуванні безпліддя, належать: пурегон, гонал-ф, альтерпур, менопур (гонадотропіни).

Зростання фолікулів стимулюється гормонами гонадотропінами (гонал Ф, менопур, пугерон і т. д.), які ми призначаємо жінкам на початку менструального циклу з прийомом один раз на день протягом 8-15 днів як підшкірні ін'єкції для попередження передчасної овуляції.

Гонадотропіни – гормони, які секретуються в передній частці гіпофіза і регулюють роботу статевих залоз та оваріально-менструальний цикл. Існує два таких гормони: фолікулостимулюючий (ФСГ), який допомагає розвитку фолікулів; лютеїнізуючий (ЛГ), що стимулює вироблення естрогенів і запускає овуляцію.

При досягненні лідируючим фолікулом діаметра 17 міліметрів призначається лікарський препарат Прегніл, який завершує остаточний процес дозрівання яйцеклітини та викликає овуляцію (безпосередньо вихід яйцеклітини з фолікула). Овуляція після введення Прегнілу відбувається протягом 24-36 годин.