Що свідчить ЕЕГ при епілепсії? Це інструментальне дослідження дозволяє зареєструвати епілептиформну активність мозку. Відповідні зміни дозволяють відрізнити епілепсію від інших патологій, які також можуть супроводжуватися судомними нападами або мати іншу схожу симптоматику.

ЕЕГ (Електроенцефалограма) – це дослідження, що допомагає зареєструвати електричні хвилі головного мозку за допомогою електродів, прикріплених до черепа. При епілепсії у пацієнта виявляються характерні зміни – епілептиформна активність.

Крім епілепсії ЕЕГ допомагає діагностувати не пов'язані з епілептиформною активністю стану, що часто зустрічаються у дітей: втрата свідомості, порушення сну та неспання, мимовільні рухи та ін. Крім рутинної ЕЕГ для дітей також доступні два види ЕЕГ-моніторингу: денний та нічний.

Для своєчасного виявлення побічних ефектів АЕП перед прийомом епілептолога необхідне проведення загального аналізу крові (з лейкоцитарною формулою та тромбоцитами) та біохімічного аналізу крові (загальний білок, глюкоза, АЛТ, АСТ, лужна фосфатаза, білірубін, креатинін, сечовина, амілаза, натрій, калій, кальцій).