Визначення рівня ПТГ використовують для виявлення гіпо-або гіперкальціємії, для оцінки функції паращитовидних залоз: виявлення гіпопаратиреозу або гіперпаратиреозу, а також уточнення їх причин для спостереження за адекватністю одержуваної терапії з приводу захворювань паращитовидних залоз.
Тест використовується для діагностики гіпер- та гіпопаратиреозу, остеопорозу, сечокам'яної хвороби, оцінки кальцієвого обміну, після тиреоїдектомії. Незначне підвищення рівня паратгормона може бути з індивідуальними особливостями: способом життя, інсоляцією, і навіть рівнем вітаміну D3.
Високий паратгормон може призвести до остеопорозу, сечокам'яної хвороби, ниркової недостатності, кальцифікації судин, гіпертонії, спровокувати ураження слизової шлунково-кишкового тракту.
Основний функцією паратиреоїдного гормону є регулювання концентрації кальцію у крові. Кальцій є не лише головною складовою частиною кісткової тканини, він також відіграє незамінну роль у згортанні крові та скороченні кожного м'яза в тілі, включаючи серцевий.