Легкість забезпечують порожнини в кістках, заповнені повітрям. Але якщо кістки були б повністю порожні, вони не відрізнялися б міцністю. Щоб це компенсувати природа створила "балки" кістки, що підпирають зсередини. Дзьоб – теж спосіб полегшення скелета, до того ж він підвищує аеродинаміку, важливу у польоті.

Здатність літати птахам дають крила – адаптовані для польоту передні кінцівки. Кожне крило має головну поверхню, якою воно розрізає повітря, що підтримується трьома кістками: плечовий, ліктьовий та променевий.

Чотирикамерне серце птахів має неповну перегородку у шлуночку. До пристроїв птахів до польоту можна віднести: обтічну форму тіла, крила, заповнені щільною речовиною кістки, наявність газообміну і в легких, і повітряних мішках.

Кістки птахів порожнисті, дуже легкі. Особливістю птахів є подвійне дихання – повітря при вдиху проходить крізь легені, потрапляє у повітряні мішки, розташовані між різними органами. При видиху він знову проходить крізь легені, таким чином вони насичуються киснем та на видиху!