При ларингітах добре себе зарекомендувало рясне тепле питво, воно приносить полегшення для хворого на горло. Також не варто забувати про регулярне прибирання в приміщенні, провітрюванні та зволоженні повітря. У важких випадках може знадобитися хірургічне втручання, іноді це єдиний засіб проти ларингітів.
протимікробні, протизапальні, відхаркувальні препарати, муколітики (у вигляді таблеток, спреїв, інгаляцій за допомогою небулайзера або інгалятора); при сильному набряку гортані – антигістамінні препарати; при виснажливому кашлі – протикашльові ліки; фізіотерапія (УВЧ, електрофорез).
Потрібно полоскати горло слабкими розчинами антисептиків (фурацилін, калію перманганат, сода, борна кислота, ромазулан, резорцин), а також настоями лікарських рослин (ромашка, шавлія). Можливе місцеве застосування антибіотика (біопарокс) та в'яжучих засобів (гідрокортизон, хімотрипсин, коларгол).
Найпопулярніші народні засоби при ларингіті: – гаряча ванна для ніг з гірчичним порошком на ніч; – полоскання горла настоями ромашки, календули, подорожника, шавлії, дубової кори; – суміш молока та мінеральної води з додаванням меду та вершкового масла.