Наші пращури влаштовували у День рівнодення велике свято, так вони дякували природі за щедрі дари. Доброю прикметою вважалося відвідати житло своїх батьків, тому прямо з ранку діти, беручи частування та подарунки, йшли до батьківського будинку, основним частуванням вважався коровай.Sep 22, 2022
У день осіннього рівнодення обов'язково потрібно провести захисний обряд. Протягом усього дня потрібно ходити з блокнотом і записувати все, за що ви вдячні долі, природі та предкам. Цей списочок потрібно носити з собою всю зиму до самої весни, до того моменту, коли знову настане ранок, весняний рівнодення.
У свято весняного рівнодення жінки пекли фігурки пташок з тіста. Їхні наші предки підкидали вгору, а потім ловили. Вважалося, що так можна залучити здоров'я, щастя, процвітання. До речі, на Русі завжди пекли птахів-жайворонків із пісного тіста 22 березня до свята Сорока святих Севастійських мучеників.
Влаштовувалися масові гуляння, щедрі та галасливі застілля. Особливе місце займали млинці – символ сонця. А перший млинець завжди віддавали Кому (Медведю). У цей день природа завмирає на кілька годин, балансуючи між темрявою та світлом, узимку та навесні.