Також вранці 14 січня молодь йшла на перехрестя спалювати "Дідуха" – снопи соломи. Молоді люди стрибали через багаття, що символізувало очищення від нечисті. Якщо був конфлікт із сусідами, увечері 13 січня потрібно нанести візит і попросити один у одного прощення, щоб зустріти свято у мирі та злагоді.
У ніч із 13 на 14 січня росіяни зазвичай приходять у гості до друзів, сусідів. Хорошим тоном вважається принести з собою будь-яку страву. На Русі 14 січня завжди відзначався як день святого Василя – покровителя хліборобів та скотарів (саме тому напередодні Старого Нового року часто називають Васильєвим вечором).
Увечері 13 січня вся родина має зібратися вдома, адже це дуже сімейне свято та наші предки вірили — скільки людей буде за святковим столом, стільки щастя чекає на сім'ю наступного року. 13 і 14 січня, на Меланки та Василя, завжди було прийнято залагоджувати конфлікти, вибачатися і обов'язково прощати.
Посівання на Василя: заборони та прикмети Вранці 14 січня традиційним є проведення старовинного обряду посіву (або засіву). Посівальники збираються групками і ходять від будинку до будинку, щоб розсипати по будинку зерно, привітати господарів зі святом та побажати щастя у новому році.