Наприклад, у сучасних птахів немає зубів, дзьоб покритий роговою оболонкою, є рухоме небо та щелепи. У порівнянні з предками-рептилями, мозок збільшився в розмірах, а за ним збільшилася і черепна коробка. М'язи-аддуктори, що оточують черепну коробку, стискають щелепи, навпаки зменшилися.

Згідно з дослідженням, птахи відмовилися від зубів, щоб скоротити період інкубації. Цей висновок кидає виклик давнім науковим поглядам на еволюцію дзьоба. Якщо інкубаційний період для яєць динозаврів становив кілька місяців, то сучасні пташенята з'являються на світ через кілька днів або тижнів.

Як птахи втратили зуби Емаль – це тверда тканина, що покриває зуби, тоді як дентин – це кальцинована речовина під нею. Це відкриття означало, що у якийсь момент еволюції загальний предок птахів втратив здатність утворювати зуби, внаслідок чого з'явилися беззубі птахи, яких ми бачимо сьогодні.

Небо гусака з «зубами» допомагає рвати траву та людей. Оскільки основа раціону гусей – рослини та (іноді) дрібні комахи, природа додала їм гострі зубчики з боків дзьоба для швидкого вищипування їжі.