Федеральними державними освітніми стандартами встановлюються терміни здобуття загальної освіти та професійної освіти з урахуванням різних форм навчання, освітніх технологій та особливостей окремих категорій учнів.

Федеральний державний освітній стандарт (ФГОС) встановлює нові вимоги до освітньої підготовки випускників шкіл Поряд з особистісними та предметними досягненнями необхідно формувати у тих, хто навчається, метапредметні результати – так звані універсальні навчальні дії (УУД).

Головна мета введення ФГОС ТОВ другого покоління полягає у створенні умов, що дозволяють вирішити стратегічне завдання Російської освіти – підвищення якості освіти, досягнення нових освітніх результатів, що відповідають сучасним запитам особистості, суспільства та держави.

Стандарт містить вимоги до структури адаптованої загальноосвітньої програми, умов її реалізації та результатів освоєння. Стандарт передбачає можливість створення диференційованих освітніх програм з урахуванням особливих освітніх потреб та індивідуальних особливостей учнів.