Вони займалися полюванням та збиранням рослинної їжі. Рибальство лише починало виникати, а землеробство і скотарство були відомі. Початок палеоліту (2,6 млн років тому) відповідає появі на Землі найдавніших мавпоподібних людей (архантропів) типу олдувайського Homo habilis.
Основним заняттям населення було полювання на північного оленя, бізона, коня, шерстистого носорога. Усі кам'яні знаряддя праці — знаряддя полювання та обробки туш. Це літній табір групи мисливців (40-50 осіб), які зупинялися, можливо, тут на кілька тижнів.
Люди полювали на різних тварин, займалися збиранням. Знаряддя продовжували вдосконалюватися, з'явилися різноманітні прикраси, поховання зі складним обрядом та мистецтво: скульптура, графіка та живопис.
Про роль жінки у житті родових громад верхнього палеоліту можна було лише здогадуватись. Вона, безумовно, була першою в збиранні, на ній лежали всі турботи про житло, про домашній осередок, про приготування їжі, про виховання дітей, виготовлення одягу як хутряного, так і нового – тканинного.