Цією здатністю гриби завдячують грибниці (або міцелію), яка прикріплюється до живильного середовища та служить для гриба органом, який відповідає за транспортування поживних речовин.. Грибниця схожа на кореневу систему рослин, проте складається вона не з коріння, а з численних білих ниток – гіфів.

Грибниця виконує функцію всмоктування поживних речовин. Плодові тіла зазвичай недовговічні, а грибниця може жити роками. Крім того, є гриби, які утворюють мікроскопічні плодові тіла або зовсім їх не утворюють, а суперечки формуються безпосередньо на міцелії.

Міцелій (грибниця) – вегетативне тіло грибів та актиноміцетів (деякі дослідники, підкреслюючи бактеріальну природу актиноміцетів, називають їх аналог грибного міцелію тонкими нитками), що складається з тонких (1,5-10 мкм товщиною у грибів і 0,5-1,0 мкм у актиноміцетів) розгалужених ниток, званих гіфами.

Грибниця – головна частина кожного гриба – являє собою тонкі гілкуючі білі нитки. У капелюшних грибів вона знаходиться у ґрунті. на грибниці розвиваються плодові тіла. Плодове тіло – орган розмноження, в якому утворюються суперечки, – складається з ниток, що щільно прилягають один до одного. грибниці.