Необхідно обробити місце розливу ртуті концентрованим марганцівним розчином або хлоркою. Це окислить ртуть і приведе її до нелетючого стану. Прибирання з хлоркою більш переважне порівняно із застосуванням марганцівки, так як хлор активніший хімічно і тому більш ефективно реагуватиме з ртуттю.21-Jan-2016

0,2% розчин перманганату калію (марганцівки), підкислений соляною кислотою або оцтовою есенцією з розрахунку 5 мл на 1 л розчину; 2% розчин відбілювача «Білізна» з розрахунку 0,5 л засобу на 4 л води; теплий мильно-содовий розчин (40 г мила, 50 г соди на 1 л води); 20% розчин хлорного вапна.

Найкраще кульки ртуті збираються спринцівкою. Також з успіхом застосовується скотч, лейкопластир, невеликі паперові серветки, які попередньо промокнули в олії, а також мокрі газети. Краплі ртуті потрібно скочувати на паперовий лист, використовуючи папір або м'який пензлик.

Беремо два аркуші паперу та ватку, змочену 0,2%-ним розчином марганцівки. Альтернатива ватці – скотч, вологий пензлик для малювання, змочений папір, шприц. З їхньою допомогою потрібно закотити кульки ртуті на аркуш паперу та помістити у скляну ємність.