Необхідно створити знерухомість пошкодженої ділянки тіла, перемістити постраждалого у тепле приміщення, дати тепле питво. Уражені ділянки не можна активно зігрівати (опускати в гарячу воду), розтирати, масажувати, змащувати чимось.
· Укрити пошкоджені кінцівки та ділянки тіла теплоізолюючим матеріалом (вата, ковдра, одяг), тому що розморожування має відбуватися «зсередини» з випереджальним відновленням кровообігу. Після цього помістити постраждалого у тепле приміщення, дати тепле пиття, нагодувати.
Якщо потерпілий має симптоми відмороження І ступеня необхідно розігрівати пошкоджені ділянки масажними рухами, вовняною тканиною до почервоніння шкіри. Після цього накладають ватно-марлеву пов'язку. При наданні першої допомоги при відмороженні потерпілому дають гарячу їжу та тепле питво (наприклад, чай).
При обмороження другого, третього та четвертого ступеня потрібно виключити швидке зігрівання, тобто масаж та розтирання. В цьому випадку краще накласти теплоізолюючу пов'язку – бинт і вату в кілька шарів. Можна використовувати шарфи, вовняну тканину, хустки та зафіксувати обморожену кінцівку.