Перший помічник при забиття пальця – холод. У перші хвилини після удару необхідно докласти до травмованого місця щось холодне. Це може бути будь-який металевий предмет, рушник, тканина, змочена у крижаній воді, або продукт із морозильника. Холод допоможе на якийсь час зняти біль, запобігти набряку та гематому.

Для початку, місце забиття потрібно охолодити. Для цього можна скористатися кубиком льоду та зробити за допомогою нього масаж потерпілого пальця. Протягом перших годин його слід повторювати через кожну годину протягом 15 хвилин. Після того як біль вщухне, можна буде масажувати палець 1 раз на 3-4 години.

На ранніх етапах достатньо буде просто гарантувати забитому пальця спокій, не ворушачи ним і намагаючись його масажувати. Однак згодом – приблизно через дві-три години – можна накласти на палець давить пов'язку на наступну добу або дві (важливо не затягнути бинт занадто туго).

Зазвичай, всі ознаки травми зникають протягом 1-3 тижнів. В окремих випадках результатом удару руки стає осифікуючий міозит – запалення м'яза, при якому в її товщі утворюються дрібні ділянки окостеніння. При важких забитих місцях, що супроводжуються травмою окістя, у віддаленому періоді іноді утворюються екзостози.