Якщо нема чим платити, не треба ховатися, а навпаки, необхідно в досудовому порядку намагатись вирішити питання. Якщо кредитор не піде на поступки, він звернеться до суду. Тоді можна домовитися про розстрочення із судом чи приставами. Позбутися боргів без оплати можна, якщо визнати себе банкрутом у судовому порядку.

Що робить пристав якщо у боржника ні майна? Якщо у боржника ні грошей, то пристави можуть конфіскувати та продати його майно в рахунок погашення боргу. Ще одним заходом примусового виконання судових рішень може бути перереєстрація власності (нерухомості чи цінних паперів) на кредиторів.

Якщо громадянин перестав вносити платежі за кредитом, не сплатив адміністративний штраф, завдав шкоди державі чи приватній особі, то за рішенням суду до ФССП передається виконавчий лист чи судовий наказ. Потім ФССП нараховує штраф – 7% виконавського збору, розпочинає примусове виконання.

Якщо не платити судовим приставам, вони можуть заарештовувати майно та рахунки, утримувати гроші із зарплати, заборонити виїзд за кордон та заблокувати права водія.