При виявленні у під'їзді бездомного потрібно викликати поліцію, зателефонувавши за телефонами 02 або 112. Співробітники правоохоронних органів повинні надати людині без певного місця проживання всю необхідну допомогу та визначити її подальше перебування.

Щоб вигнати бомжа зі свого під'їзду за законом, крім лікарні та поліції, можна, можливо звернутися: До Керуючої компанії, яка несе відповідальність за дотримання чистоти, порядку, санітарних норм та безпеки у місцях загального користування багатоквартирного будинку.

Можна також звернутися до керуючої компанії або Росспоживнагляду зі скаргою на антисанітарію, до територіального органу Житлової інспекції, наприклад, якщо бомжі оселилися у вас у підвалі. Інших законодавчих важелів притягнути до відповідальності громадян за антисоціальний спосіб життя немає», – сказала юрист.

Бездомні люди намагаються захистити себе взимку, тому звертаються до соціальних установ – наприклад, до пункту обігріву Центру соціальної адаптації ім. Є. П. Глінки або в «Ангарі порятунку» православної служби «Милосердя».