Якщо під час вагітності у жінки виявлені гострі кондиломи, то рекомендується їхнє механічне видалення. ВПЛ здатний передаватися від матері дитині під час пологів. Не виключена можливість передачі ВПЛ плоду під час внутрішньоутробного розвитку.

Під час вагітності видалення гострих бородавок не рекомендується, так як опік – це стрес для шкіри, який може негативно позначитися на малюку. Тому вагітність, що протікає з ВПЛ, має невпинно спостерігатися лікарем. Вилучення кондилом бажано проводити не раніше 28-го тижня вагітності.

У час вагітності необхідно проводити видалення лише зовнішніх кондилом. Кондиломи у піхву та на шийці матки краще не чіпати, оскільки це пов'язано з підвищеним ризиком кровотечі та загрози переривання. Як показує практика, кондиломи після пологів самостійно регресують, особливо у піхву.

Чим небезпечні кондиломи під час вагітності На момент пологів гострокінцеві кондиломи можуть настільки розроститися, що стануть перешкоди для пологів – їхнє травмування може призвести до сильної кровотечі. Наражається на небезпеку і плід.