Великим і вказівним пальцями захопіть шкіру навколо пупка і трохи розкрийте ранку. Змочіть ватну паличку або закапайте кілька крапель 3% розчину перекису водню та обробіть ранку від центру до зовнішніх країв, обережно видаляючи відокремлюване ранки, при цьому перекис піниться.
двома пальцями руки, дуже ніжно, розсунути краї пупка малюка; ватною паличкою, попередньо змоченою в розчині перекису водню, акуратно очистити пупочну ранку від утворених скоринка; промокнути область пупка стерильним марлевим тампоном.
Для щоденної обробки пупкової ранки найпростіше використовувати перекис водню. Змочи їй ватну паличку, розсунь краю пупка (Не бійся, дитині не буде боляче) і акуратно видали засохлі кров'яні скоринки. Потім пупок новонародженого можна, можливо змастити зеленкою, блідим розчином марганцівки чи 5% йодом.
Пупкові катишки – грудочки з пухнастих тканинних волокон і пилу, що періодично утворюються до кінця дня в пупках людей, найчастіше у чоловіків із волохатими животами. Колір пупкових катишків, як правило, відповідає кольору одягу, що носиться людиною.