Цими днями прийнято також посівати та щедрувати. Щедрівки українською можна почитати тут. І пам'ятайте, що у щедрівках є ключові слова "добрий вечір" або "щедрий вечір". Доброю ознакою було, якщо вранці 14 січня першим у будинок заходив молодий чоловік із шановної багатодітної сім'ї.

Що потрібно зробити 14 січня За святковим столом важливо попросити один одного прощення. Перед трапезою не забудьте загадати бажання – воно обов'язково здійсниться. Також з самого ранку 14 січня прийнято засівати. Засівають лише хлопчики та хлопці, розсипаючи овес.

Посівання – це старовинний обряд, який проводять на ранок Старого Нового року 14 січня. Посівальники заходять до будинку родичів, близьких, знайомих чи сусідів і розсипають зерно, вітаючи господарів зі святом та бажаючи найкращого в новому році. При цьому вони вимовляють сівалки – обрядові пісні.

У ніч із 13 на 14 січня традиційно святкують Старий Новий рік, а вечір 13 січня називають Щедрим. Це період, коли різдвяний піст вже закінчився, і на стіл можна ставити не пісні, щедрі страви.