Весілля У дореволюційній Росії на Червону гірку традиційно святкували багато весіль. З цього дня, вперше від початку Великого посту, церква відновлювала проведення вінчальних обрядів. Вважалося, що весілля, зігране саме цього дня, стане запорукою довгого щасливого сімейного життя.

Найпоширенішим елементом святкування Червоної гірки був звичай фарбувати яйця та грати ними. З цієї неділі починається період весіль, оскільки Фоміна неділя — перший день після Великого посту, коли в церкві дозволено вінчання. У Рязанській губернії Червона Гірка вважалася дівочим святом.

Що не можна робити на Червону гірку? Насамперед засуджували ухилення від веселих компаній цього дня — це вважалося поганою прикметою на невдале одруження чи заміжжя. Інші заборони стосувалися поминальних традицій: Не можна наводити порядок, садити квіти на могилках родичів цього дня, все треба зробити заздалегідь.

Було безліч прикмет – вважалося, що хлопці та дівчата, одружені на Червону гірку, отримують Боже благословення на міцний та щасливий шлюб. Молодята на Червону гірку бажали всім неодруженим і незаміжнім щастя, швидкого шлюбу, обдаровували гостей писанками та фарбами – розписними та фарбованими яйцями.