Кава з маркуванням «100% арабіка» повинен містити тільки кави виду арабіка, без домішки, це не бленд арабіка/робуста або щось у цьому роді. Коли арабіка домінувала на світових ринках, до середини 20 століття, не було необхідності продавати арабіку таким чином.

Арабіка може бути і солодкуватим, і м'яким, терпким і навіть трохи різким (залежно від концентрації та ступеня прожарювання зерен). Свіжі зерна арабіки мають легкий запах сухофруктів, трохи схожий на чорницю.

Арабіка цінується за великий вміст у ній олій, цукру та ліпідів та низький в'яжучий смак. Робуста містить багато кофеїну і за рахунок цього має гіркий смак та велику фортецю. За смаковими якостями та ароматом вона в рази поступається арабіці. Її не використовують для приготування кавового напою в 100%-ном вигляді.

Арабіка має благородний і м'який смак з пікантною кислинкою і вишуканим ароматом. Зростає на висоті від 900 до 2000 метрів. Вважають, що колумбійська арабіка містить у собі більшу кількість кофеїну. При виборі арабіки варто звертати увагу на висоту, наближеність до екватора та склад ґрунту.