64 біта (англ. 64-bit) в інформатиці та обчислювальній техніці використовується для позначення структур і типів даних, розмір яких у пам'яті комп'ютерів становить 64 біти, що дорівнює 8 байтам.
Найбільша різниця між 32-розрядними та 64-розрядними операційними системами у тому, що 32-бітна версія може працювати лише з кількістю оперативної пам'яті менш як 4 Гб. Це включає і пам'ять у відеокарті. Так що для Windows з 32 бітами нормальна працездатність із ОЗУ у районі 3,5 Гб.
Переваги використання 64-Розрядної операційної системи особливо очевидні при роботі з великими обсягами оперативної пам'яті (ОЗУ), наприклад 4 ГБ і більше. У таких випадках 64-Розрядна операційна система обробляє великі обсяги пам'яті більш ефективно, ніж 32-Розрядна система.
Якщо ви бачите «64–розрядна версія» в операційній системі, такий як Windows 10 64–розрядна або Windows 11 64–розрядна, це означає, що операційна система призначена для обробки великих об'ємів ОЗП/пам'яті (більше 4 ГБ) і може працювати в 64 –розрядному режимі.