Астероїди, як і метеорити, складаються із заліза, нікелю та різних кам'янистих порід. За складом вони близькі до планет земної групи. Свою назву астероїди отримали за схожість із зірками під час спостереження в телескоп. Будучи крихітними, астероїди здаються, як і зірки, крапками.

Астероїд (поширений до 2006 року синонім – мала планета) – відносно невелике небесне тіло Сонячної системи, що рухається орбітою навколо Сонця. Астероїди значно поступаються за масою та розмірами планет, мають неправильну форму і не мають атмосфери, хоча при цьому і у них можуть бути супутники.

Астероїди являють собою небесні тіла, які були утворені за рахунок взаємного тяжіння щільного газу та пилу, що обертаються орбітою навколо нашого Сонця на ранньому етапі його формування. Деякі з таких об'єктів, як астероїда Лютеція досягла достатньої маси, щоб сформувати розплавлене ядро.

S-тип, 17%: відносно світлі (альбедо 0.10-0.22); хімічний склад – суміш металів (заліза та нікелю) із залізно-магнієвими силікатами; M-тип, в нього потрапляють більшість із тих, що залишилися астероїдів: світлі (альбедо 0.10-0.18); складаються з чистого заліза та нікелю.