Азімут (від араб. سمت симт — напрям, шлях, ціль; араб. السمت ас-симт, або араб. السموت ас-самут — азимут, позначається «Аз» ​​або «Az») — горизонтальний кут, що відраховується між заздалегідь обраним напрямком (наприклад, північним) та напрямком на заданий предмет.

Азімут – Це кут між напрямком на північ і напрямом на об'єкт. Одиниця виміру кута — градус, який записується так: 1°. Градусом називають 1/360 частку кола. Коло циферблата компаса теж поділено на 360 °.

Азімут відраховується від північного напрямку у градусах за годинниковою стрілкою, тобто його значення може коливатися між 0° та 360°. Так, напрямок на схід відповідає азимуту 90 °, на захід – 270 °. Географічний азимут називають істинним, оскільки відлік ведеться від істинного (географічного) меридіана.

Азімут – це кут між напрямком на північ і напрямком на якийсь предмет, віддалений від півночі. Як правило, азимут відраховується за годинниковою стрілкою. Азімут використовують визначення місцевості у лісі, горах, пустелі та інших місцях, де складно орієнтуватися.