Діабет – це хронічне захворювання, яке виникає або у випадках, коли підшлункова залоза не виробляє достатню кількість інсуліну, або коли організм не може ефективно використовувати інсулін, що виробляється. Інсулін – це гормон, який регулює рівень глюкози в крові.

Головними ознаками цукрового діабету є сильна спрага, часте сечовипускання з великою кількістю сечі, іноді зневоднення організму (дегідратація). Деякі ознаки діабету першого та другого типу різні. Діабет 1 типу – порушення обміну жирів з небезпекою втрати свідомості (кома) або смерті пацієнта.

Види діабетів Найбільш поширеним є цукровий діабет – ендокринне захворювання, спричинене порушенням метаболічних процесів в організмі. Його головний симптом – гіперглікемія (високий цукор у крові), обумовлена ​​інсуліновою недостатністю.

Причини цукрового діабету генетична схильність перманентна терапія хронічних захворювань незбалансований раціон, що викликає ожиріння, посилений малорухомим способом життя хронічні емоційні та фізичні стреси.