Голубику на Русі як тільки не називали — голубиця, голубець, гонобоб, гонобіль, гонобій, гонобобіль, лохіни, лохачі, синіка, синій виноград, водоп'янка, п'яниця, п'яниця, п'яна ягода, болиголов, берголів, буяки, буяхи, страшниця, тибуниця, дураха, дурниця, дурника, дурниха.

У ній вдосталь пектину та клітковини, які виводять з організму шлаки та радіоактивні елементи, зокрема кобальт та стронцій. У лохини є кальцій, залізо, калій, каротин. Вітаміни групи В, РР та Р, наприклад, забезпечують еластичність капілярів, перешкоджають утворенню тромбозів.

У народі лохина має безліч назв – дурниця, п'яниця, гонобобіль, болотяний виноград, голубиця, п'яна ягода. Така безліч прізвиськ лохини пов'язано з її постійним «сусідом» — багном болотним, який зазвичай росте поряд, і своїми ефірними оліями викликає запаморочення та головний біль.

Не варто захоплюватися голубкою і тим, у кого є захворювання серцево-судинної системи Переїдання лохини може призвести до утворення тромбів. Якщо у людини діагностовано панкреатит, лохина може бути корисною, але не під час загострення хвороби. При панкреатиті з ягід краще варити киселі, узвари та відвари.